Symulator

Jesteśmy posiadaczem jednego z najnowocześniejszych symulatorów w Polsce – AlSim AL200 MCC. Urządzenie tego samego typu wykorzystywane jest do kształcenia pilotów prestiżowego kierunku Lotnictwo na Politechnice Rzeszowskiej, a z naszego symulatora korzystają również inne ośrodki szkolenia w Polsce.

O symulatorze

AlSim AL200 MCC jest najlepiej sprzedającym się symulatorem francuskiego producenta. Zgodnie z przepisami EASA nasz symulator kwalifikowany jest jako FNPT II czyli Flight Navigation and Procedures Trainer. Oznacza to, że z powodzeniem może być wykorzystywany w trakcie szkoleń do licencji turystycznej PPL(A), zawodowej CPL(A) oraz uprawnień do lotu według wskazań przyrządów na samolotach jedno i wielosilnikowych IR SE/ME. Ponad to jako jedyny ośrodek w kraju, poza Politechniką Rzeszowską, oferujemy szkolenia współpracy w załodze wieloosobowej MCC oraz JetFam.

 

Dzięki uniwersalnej konstrukcji  i rozbudowanemu oprogramowaniu, AlSim AL200 MCC pozwala na symulację wielu modeli samolotów – od jednosilnikowego samolotu tłokowego jak Cessna 172, dwusilnikowego samolotu Seneca V, po odrzutową Cessnę Citation i turbośmigłowego ATR. Dopracowany system wizualizacji oparty o trzy rzutniki oraz siłowniki symulujące siły pojawiające się na sterach, pozwalają poczuć się jak w prawdziwym samolocie.

 

Wykorzystanie symulatora w szkoleniu pozwala na obniżenie kosztów i podniesienie jego efektywności.

Loty zapoznawcze

Jesteś entuzjastą lotnictwa, ale nie jesteś pewien czy latanie to rzecz dla Ciebie? A może nie masz pomysłu na oryginalny prezent dla bliskiej osoby? W takim razie loty zapoznawcze na naszym symulatorze to rzecz dla Ciebie!

 

Lot zapoznawczy to wspaniała, godzinna przygoda z lataniem. Nasz instruktor opowie Ci o przyrządach pokładowych oraz podstawowych zasadach lotu. Następnie już samodzielnie będziesz pilotował wybrany przez siebie samolot. Najpierw z widocznością, a gdy nabierzesz już wprawy podniesiemy poprzeczkę i pokażemy Ci podstawy lotów według wskazań przyrządów. Jednosilnikowa Cessna czy pasażerski ATR? Lotnisko w Warszawie czy Salzburgu? To już zależy tylko od Ciebie!

Kontakt

Biuro Silvair

tel. +48 22 8816863

tel. +48 602 683 500
e-mail: info@silvair.net
Biuro czynne pon.- pt. w godz. 9:00-17:00

Jak zapisać się na lot Symulatorem?

Szanujemy Twój czas, dlatego w przypadku zainteresowania prosimy o:

1. Wysłanie do nas poniższego formularza zgłoszenia na rezerwację terminu lotu na Symulatorze. Prosimy podać imię i nazwisko oraz preferowaną datę.

2. Skontaktujemy się w cel potwierdzenia możliwości odbycia lotu w tym dniu i podamy możliwe godziny lub uzgodnimy inny możliwy termin.

3. W dniu lotu dokonamy reszty formalności związanych z płatnością.

Formularz zgłoszenia

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Temat

Treść wiadomości