Commercial Pilot License CPL(A)

CPL(A) – Licencja Pilota Samolotowego Zawodowego jest kolejnym krokiem dla osób, które chcą związać swoją przyszłość zawodową z lotnictwem. Celem szkolenia jest rozbudowanie umiejętności Pilota do poziomu zawodowego.

Licencja uprawnia jej posiadacza do wykonywania lotów komercyjnych. Jest to jednocześnie minimalna wymagana licencja przy rekrutacjach do linii lotniczych.

Szkolenie jest bardziej wymagające. Realizowane ćwiczenia w procesie szkolenia koncentrują się głównie na obsłudze rozszerzonych funkcjonalności samolotu oraz na rozwijaniu umiejętności wykonywania lotów według wskazań przyrządów IR(A).

SZKOLENIE TEORETYCZNE

Szkolenie teoretyczne do licencji CPL(A) obejmuje 250 godzin zajęć. Jest ono wymagane przed przystąpieniem do szkolenia praktycznego. Kurs, oprócz zakresu wiedzy do Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego CPL(A) zawiera pełen zakres wiedzy wymagany przy szkoleniu na poziomie ATPL(A), czyli uprawnień do lotów według wskazań przyrządów IR oraz do lotów na samolotach wielosilnikowych ME.

SZKOLENIE PRAKTYCZNE

Przebieg szkolenia praktycznego zależy od posiadanych przez Pilota uprawnień. Sprawdzane jest posiadanie uprawnień do lotów w nocy VFR(noc), do wykonywania lotów według przyrządów IR(A), uprawnienia pilota do wykonywania lotów na samolotach wielosilnikowych tłokowych MEP(L). W przypadku braku wymaganych kwalifikacji realizowany jest odpowiedni program szkolenia w taki sposób aby Pilot nabył wymagane kwalifikacje. Co najmniej 5 godzin szkolenia w locie należy odbyć na samolocie certyfikowanym do przewozu co najmniej 4 osób, wyposażonym w przestawiane śmigło i chowane podwozie.

OFERTA SILVAIR

Oferta do Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego skierowana jest do wszystkich tych osób, które swoja karierę zawodową wiążą z lotnictwem, komercyjnym lataniem i wykonywaniem zawodu Pilota.

 

Jeśli więc chcesz w przyszłości latać w liniach lotniczych lub planujesz w inny sposób zarabiać za wykonywane przez siebie loty – to jest to oferta szkolenia dla Ciebie!

 

Silvair posiada własne zaplecze w postaci lotniska, leżącego w niedalekim sąsiedztwie dużych lotnisk kontrolowanych (Modlin, Łódź, Radom, Lublin). Posiadamy na terenie lotniska rozbudowaną bazę socjalną i możliwość kwaterowania kursantów. Samoloty wykorzystywane do szkolenia są naszą własnością. Do szkolenia CPL(A) możemy zaoferować: PA-28R-201 Arrow (kompleks – chowane podwozie, nastawne śmigło) oraz samolot wielosilnikowy PA-34 Seneca V – na nim oferujemy wykonanie uprawnienia do wykonywania lotów na samolocie wielosilnikowym MEP(l). W procesie szkolenia wykorzystujemy symulator AlSim AL 200 MCC FNTP II. Szkolenia prowadzi doświadczona kadra wykładowców i instruktorów w śród nich są osoby będące aktywnymi pilotami liniowymi.

KIEROWNIK SZKOLENIA (HT)

tel. +48 602 647 800

e-mail: info@silvair.net