Najczęściej zadawane pytania

Wiemy, że wejście w lotniczy świat do najprostszych nie należy. Dlatego na tej stronie internetowej staramy się udzielić odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi zapraszamy do kontaktu! 

Najczęściej zadawane pytania

Czy Silvair posiada certyfikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego?

Oczywiście tak! Prowadzenie szkolenia lotniczego wymaga certyfikatu Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC). Dokument ten potwierdza spełnienie przez ośrodek wymagań zawartych w przepisach Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) oraz przepisów krajowych.

Kim są instruktorzy w Silvair?

Nie opowiadamy bajek, że nasi instruktorzy to wyłącznie piloci liniowi. W Silvair lotniczą wiedzę i umiejętności przekazują piloci liniowi, byli piloci wojskowi oraz instruktorzy wyszkoleni w naszym ośrodku. Ważne jest to, że wszyscy uczą według przyjętego standardu!

Jak zapisać się na szkolenie?

Szanujemy Twój czas, dlatego wszystkie formalności związane z udziałem w szkoleniu możemy załatwić przez Internet.

  1. Wystarczy wysłać do nas wiadomość z rezerwacją miejsca na kursie. Możesz to zrobić za pośrednictwem formularza zgłoszenia, maila lub telefonicznie. Prosimy podać imię i nazwisko oraz datę kursu, w którym chcesz uczestniczyć.
  1. W dniu rozpoczęcia kursu dokonamy reszty formalności związanych z udziałem w szkoleniu!
Gdzie odbywają się szkolenia?

Szkolenia teoretyczne i symulatorowe prowadzimy w siedzibie naszej szkoły na warszawskim Ursynowie. Znajduje się ona w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Stokłosy i jest doskonale skomunikowana z resztą Warszawy.

Szkolenia praktyczne natomiast realizowane są na naszym lądowisku w Sobieniach, zlokalizowanym na południowy wschód od centrum Warszawy.

Informacje o terminach szkoleń teoretycznych można szukać na naszej stronie internetowej oraz w portalu Facebook lub uzgadniać telefonicznie. Szkolenia praktyczne realizowane są indywidualnie, według Twoich możliwości czasowych. Na loty umawiasz się indywidualnie z instruktorem nadzorującym przebieg Twojego szkolenia.

.

Czy za szkolenie mogę zapłacić w ratach?

Tak! Akceptujemy płatności ratalne. Warunki finasowania szkoleń podlegają indywidualnym negocjacjom. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat serdecznie zapraszamy do naszego biura!

Czy moja licencja będzie ważna za granicą?

Szkolenie prowadzimy zgodnie z wymaganiami zawartymi w europejskich przepisach lotniczych. Oznacza to, że szkolenia odbyte w naszym ośrodku oraz licencja wydana przez Urząd Lotnictwa Cywilnego są honorowane na terenie całej Unii Europejskiej. W innych państwach niż kraje UE, niezbędne może być odbycie krótkiego szkolenia.

Aby móc wykonywać loty za granicą niezbędny jest wpis do licencji poświadczający znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie 4 według standardów Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO).