Private Pilot Licence PPL(A)

Licencja PPL(A) to pierwszy krok w lotniczym świecie. Po ukończeniu kursu będziesz mógł samodzielnie wybrać się samolotem nad morze lub w góry. Jest to także punkt wyjścia do rozwijania swoich lotniczych umiejętności, zdobywania kolejnych licencji i uprawnień. 

Szkolenie teoretyczne

Zanim wzbijesz się w powietrze, niezbędne jest odbycie szkolenia teoretycznego. W trakcie 102 godzin wykładów przybliżymy Ci wiedzę z zakresu: zasad lotu, meteorologii, budowy samolotu, nawigacji, prawa i przepisów ruchu lotniczego, fizjologii człowieka, łączności, osiągów i planowania lotu oraz procedur operacyjnych.

 

Zajęcia odbywają się w siedzibie Silvair na warszawskim Ursynowie w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Stokłosy. Naszym studentom udostępniamy bogatą bibliotekę lotniczą, w której znajdziecie pozycje, dzięki którym skutecznie przygotujecie się się do egzaminów teoretycznych w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Szkolenie praktyczne

Przebieg szkolenia praktycznego to 45h lotu podzielonych na trzy główne zadania. Pierwszym z nich jest nauczenie wykonywania podstawowych manewrów pilotażowych w strefie oraz loty po kręgu i lądowania. Koniec tego zadania to pierwszy samodzielny lot – po nieco ponad 10 h. W ramach drugiego  zadania przygotowujemy do radzenia sobie w przypadku pogorszenia pogody i podstaw latania według przyrządów. Na tym etapie wykorzystujemy symulator. Zadanie trzecie to praktyczna nauka nawigacji i loty trasowe razem z instruktorem a potem już samodzielnie. Uczymy radzenia sobie w przypadku utraty orientacji i wykonujemy loty na lotniska kontrolowane.

 

Silvair posiada własne zaplecze w postaci lotniska, leżącego w malowniczym korycie Wisły w bezpośredniej bliskości Warszawy w Sobieniach Królewskich. W niedalekim sąsiedztwie mamy kilka dużych lotnisk kontrolowanych (Modlin, Łódź, Radom, Lublin) oraz lotniska i lądowiska z których korzystamy w procesie szkolenia.  Posiadamy na terenie lotniska rozbudowaną bazę socjalną i możliwość kwaterowania kursantów.

Kierownik Szkolenia (HT)

tel. +48 602 647 800

e-mail: info@silvair.net